امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونگی راه اندازی FTP Server بر روی Domain و امنیت و پهنای باند
چندتا سوال برام پیش آمده
۱- آیا میشه ftp server رو به هاست وصل(اتصال) کرد یعنی ای پی ادرس رو به هاست یا دامنه وصل کنیم؟؟؟
۲- کاربرانی که از ftp server من دانلود میکنند سرعت دانلودشون بستگی به چه چیزی داره؟؟
به هارد؟ به سرعت کامپیوترم ؟ به سرعت اینترنتنم؟ یا غیره...
چون من از یه ftp server دانلود کردم با اینکه سرعت اینترنت من زیاد بود ولی سرعت دانلودم زیاد نبود. چه عاملی باعث کاهش سرعت دانلود از ftp server شده؟
3- امنیت این کار چقدر است از نظر هک نشدن
با تشکر فراوان
پاسخ
در پاسخ به سوال اول بایستی گفت که بلی می شود FTP Server مطابق فیلم آموزشی (فیلم آموزش راه اندازی FTP Server در ویندوز 7 و Port Forwarding در مودم ADSL) راه اندازی و سپس تنظیمات آن را در مودم برای Port Forwarding انجام داد و آنگاه در تنظیمات DNS دامین خود آدرس IP سرور خانگی خود را تنظیم کنید. البته توصیه می شود که حتما یک IP Static از ISP خود دریافت کنید. ضمنا می تونید در صورتیکه امکان دریافت IP Static را از ISP خود ندارید از وب سایت های که امکان Dynamic DNS را بصورت رایگان در اختیار قرار میدهند استفاده کنید.فیلم آموزش Dynamic DNS در مودم ADSL را مشاهده کنید.
در جواب سوال دوم پهنای باند را از IIS میتونید تعیین کنید و سرعت دانلود را برای کاربران یا گروههای کاربری مشخص کنید.
و در آخر امنیت را میتونید با یک گواهینامه SSL یا SFTP، ّFTPS رمز نگاری کنید.

پاسخ
دستتون درد نکنه
میشه آموزش سایت noip.com بذارید یکم برام پیچیده ست
و آموزش فیلم .فیلم آموزش Dynamic DNS در مودم ADSL  حذف شده
در جواب سوال دوم پهنای باند را از IIS میتونید تعیین کنید و سرعت دانلود را برای کاربران یا گروههای کاربری مشخص کنید.
میشه درباره این بیشتر توضیح بدید . چطوری از کدوم گذینه ها
با تشکر فراوان
پاسخ
(09-06-2015، 05:15 PM)razagh نوشته: دستتون درد نکنه
میشه آموزش سایت noip.com بذارید یکم برام پیچیده ست
و آموزش فیلم .فیلم آموزش Dynamic DNS در مودم ADSL  حذف شده
میشه درباره این بیشتر توضیح بدید . چطوری از کدوم گذینه ها
با تشکر فراوان

ضمن سپاس از شما بدلیل یادآوری، لینک معیوب اصلاح شد میتونید فیلم را ملاحظه کنید که نحوه ثبت نام در noip.com نیز بدان در  فیلم اشاره شده.
پاسخ
به خاطر راهنمایی هاتون خیلی خیلی متشکرم همه کارها رو درست انجام دادم به لطف کمک شما
فقط یک سوال شما گفتید که

میشه بیشتر توضیح بدید از کدوم قسمت؟؟ چه گذینه های .میخوام برای همه کاربر باشه
پاسخ
(10-06-2015، 02:13 PM)razagh نوشته: به خاطر راهنمایی هاتون خیلی خیلی متشکرم همه کارها رو درست انجام دادم به لطف کمک شما
فقط یک سوال شما گفتید که

البته از نرم افزارهای جانبی هم می توانید استفاده کنید که  آموزش مصور اینم قرار خواهیم داد.
پاسخ
(10-06-2015، 05:20 PM)Karamzadeh نوشته:
(10-06-2015، 02:13 PM)razagh نوشته: به خاطر راهنمایی هاتون خیلی خیلی متشکرم همه کارها رو درست انجام دادم به لطف کمک شما
فقط یک سوال شما گفتید که

البته از نرم افزارهای جانبی هم می توانید استفاده کنید که  آموزش مصور اینم قرار خواهیم داد.

مرسی دستتون درد نکنه
یه سوال مهم داشتم
من اگه با یک هارد اکسترنال که داری
سرعت انتقال داده‌ها با رابط USB 3.0 با حداکثر سرعت 5 گیگابیت بر ثانیه و با رابط USB 2.0 با سرعت حداکثر 480 مگابیت بر ثانیه و دارای کابل شبکه . داشته باشم
و بخوام اف تی پی سرور رو روش وصل (مسیر فایل های اف تی پی) کنم بهتره
یا به یک هارد اینترنال وصل کنم بهتره
از نظر شما کدوم گذینه بهتره؟؟؟
با تشکر فراوان
پاسخ
خوب به تب اگر راه اندازي FTP Server‌ را از طريق روتر با يك هارد اكسترنال انجام بدهيد مزايا و معايب خودش را داره.
از مزاياش ميشه به صرفه جويي در مصرف برق و اتصال دايم و معايبش عدم مديريت رو ذكر كرد. ضمنا بايستي روتري كه پورت USB3 رو پشتيباني كنه انتخاب كنيد. مضاف بر اينكه اگر از PC‌استفاده نكنيد براي هارد اينترنال بايستي يك منبع تغذيه نيز براش در نظر بگيريد.
توجه داشته باشيد از لحاظ سرعت، براي اتصال به كامپيوتر حتما بايستي از كابل شبكه براي اتصال روتر به كارت شبكه كامپيوتر استفاده كنيد.
بعنوان مثال اگر FTP Server‌ را براي راه اندازي يك سايت دانلود بخواهيد استفاده كنيد نظر من استفاده از يك كامپيوتر با ويندوز سرور هست.
پاسخ
(10-06-2015، 10:49 PM)Karamzadeh نوشته:  

اگه هارد اکسترنال دارای منبع تغدیه باشه چی باز هم برای راه اندازی سايت دانلود استفاده از يك كامپيوتر با ويندوز سرور پیشنهاد میکنید؟
مثل عکس زیر
[عکس: 2f53-220000000000000000000000.png]
[عکس: dc38-Capture.png]
پاسخ
توجه داشته باشيد مديريت كاملي براي فايل ها نخواهيد داشت ضمن اينكه چون صرفا يك FTP Server خواهد بود و براي دانلود فايل مورد بهره برداري قرار مي گيرد لذا نيازي آن چندان به Server نخواهيد داشت. اما به تب هزينه هاي مصرفي همچون استفاده از PC و برق مصرفي را در اين مدل نخواهيد داشت. اما اين Device با توجه به داشتن پورت LAN از سرعت خوبي برخوردار خواهد بود.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان