امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چطور شبکه خانگی راه اندازی کنیم؟
Rainbow 
به نام خدا
با سلام خدمت شما استاد محترم

ببخشید مزاحمتون میشم چند تا سوال داشتم ممنون میشم جوابم رو بدین:

من یه مودم 3g مدل TP-LINK M5350 دارم فقط سیم کارت میخوره ، من یه سیم کارت رایتل گذاشتم و تا یه مدت استفاده میکردم ،اینجایی که من زندگی میکنم مجبورمودم روبزنم به پنجره و ازوای فای مودم استفاده کنیم ، برای استفاده از کامپیوترم مجبور بودم با کابل USB به همراه گوشیم به PC وصلش کنم ، اینکار باطری گوشیم رو به مرور زمان داغون می کرد ، من برای اینکه  یه شبکه خانگی برای خودم درست کنم ، یه مودم D-LINK مدل WIRELS N 150 ADSL2+MODEM ROTER خریدم ، البته اینم بگم من تلفن منزل ندارم و فقط از مودم 3G میتونم استفاده کنم ، هر کاری کردم ، هر چقدر تلاش کردم توسایت شما مطلب خوندم و چندتا از فیلم های شما رو هم دانلود کردم دیدم اما نشد

برای اینکه بتونم از مودم ADSL ای که خریدم استفاده کنم یه مودم دیگه هم خریدم مودم D-LINK مدل WIRELS N 150 USB وصلش کردم به کیسPC با کابل LAN متصلش کردم به ADSL ولی نتونستم کاری بکنم تنها کاری که تونستم انجام بدم یه کابل LAN به TV دادم وازش به عنوان یه DLNA تونستم استفاده کنم  Rolleyes

شرمندم انقدر طول کشید من با راهنمایی های تو فیلم شما تونستم یه سایت FTP دستوپاشکسته بسازم ، ولی متاسفانه نه تونستم تو خونه از طریقADSL به مثلا شبکه ام وصل بشم و نه تونستم به اینترنت متصلش کنم ، چون باید IP رو اینطور که شما تو آموزشتتون توضیح دادین داخل تنظیمات مودم وارد کنم ولی متاسفانه من نتونستم ، چون من مجبورم فقط ازتنظیمات مودم 3g استفاده کنم که متاسفانه یا جایی نداره که من IP رو وارد کنم یامن بلد نیستم ،از  مودم D-LINK ADSL نتونستم استفاده ای ببرم  Sad

بازم ببخشد انقدر طولانی شد خواهشا درباره این سوالاتم راهنماییم کنید ممنون میشم :

1- میخوام یه شبکه خانگی درست کنم که خانوادگی هم در منزل و هم بیرون از منزل ازش استفاده کنم ؟

2- میخواستم اگربشه از مودم 3g از طریق وای فای متصلش کنم به  مودم D-LINK ADSL و از طریق کابل LAN هم سیستمم به اینترنت متصل بشه و هم بتونیم از یه وای فای یوزر نیم و پسورد برای اتصال تلفن همراهمون بگیریم ، یعنی  مودم D-LINK ADSL بشه مرکز 

3- از شبکه هم بتونیم هم داخل منزل از طریق همین  مودم D-LINK ADSL هم در منزل و هم بتونیم بیرون از منزل استفاده کنیم

( متاسفانه بلد نیستم IP دوم که از اینترنت جهت اتصال شبکه ای که ساختیم به اینترنت وارد کنم  Undecided  )

4- ساخت یه IP ثابت برای اینکه هر دفعه نخوام برم IP جدید وارد کنم رو هم ممنون میشم بهم بگین  Blush

واقعا معذرت میخوام انقدر طولانی شد ولی تو این ماه عزیز از خداوند متعال برای شما و خانواده محترمتون آرزوی سلامتی و طول عمر میکنم 
Shy Heart Shy
سسیتم کامپیوترم WINDOWS 7 64-BIT
پاسخ
خوب شما در وهله ی اول می توانستید با مودم 3g برای اتصال موبایل به اینترنت از روش hotspot استفاده کنید که فیلم آموزشی راه اندازی هات اسپات در سایت قرار داره و براحتی با نرم افزارهای که معرفی کردیم قابل انجام و اگر هم که لپ تاپ باشد نیازی به نرم افزار نخواهید داشت.
پاسخ
اگر مودم شما از طریق کابل USB امکان اتصال به کامپیوتر را داشته باشد که نیازی به تنظیم خاصی نخواهید داشت و با قرار دادن مودم به صورت DHCP Server به راحتی اینترنت را بر روی کامپیوتر خواهید داشت و اگر هم با کابل LAN این کار را انجام دهید به همین ترتیب می باشد و فقط مطابق روش USB عمل کرده و Firewall ویندوز را تنظیم یا آنرا OFF می کنید تا اینترنت را داشته باشید.
پاسخ
به چندین روش می توانید این اینترنت را مطابق با فیلم های آموزشی که در سایت قرار دارد یک شبکه خانگی برای اینترنت خود راه اندازی کنید.
  1. روتر مودم را پس از تنظیمات مربوطه از طریق کابل LAN به PC وصل کرده و یک hotspot بر روی کامپیوتر راه اندازی کنید.
  2. با توجه به اینکه مودمی که در اختیار دارید امکان وایرلس دارد نیازی به راه اندازی hotspot نیز نخواهید داشت و مطابق دستورالعمل راه اندازی شبکه وایرلس می توانید موبایل و کامپیوترهای که مجهز به کارت شبکه وایرلس می باشند را به اینترنت مجهز کنید.
  3. مودم خود را به روتر مودم متصل کرده و سپس آنرا در مود Access point قرار دهید و سپس تنظیمات مربوط به شبکه LAN و شبکه وایرلس را انجام داده تا هم کامپیوتر را از طریق کابل LAN و موبایل را نیز از طریق شبکه وایرلس به اینترنت مجهز کنید.

پاسخ
IP Static یا IP ثابت را بایستی از ISP درخواست کنید. ضمن اینکه می توانید از یک VPN استفاده کنید یا نرم افزارهای که VPN رایگان در اختیار شما قرار می دهند.
پاسخ
با سلام 

ممنون از اینکه جوابم رو دادین ، ببخشید من همه کاری کردم اما نمیشه ، شما محبت کنید کامل تر توضیح بدین .
اگر امکانش هست یک بار دیگه مطلبی که من توی انجمن گذاشتم رو بخونید ممنون .
من مشکل اصلیم اینکه :
1- نمیتونم همه ip ها  چون چند تا دستگاه میشن ست کنم . 
2- اتصال مودم 3g مدل TP-LINK M5350 رو نمیتونم به مودم D-LINK مدل WIRELS N 150 ADSL2+MODEM ROTER برقرار کنم از روشی که شما گفتین ، تنظیمات این دو مدلی که خدمتتون عرض کردم نمیتونم پیدا کنم کجا باید ip یا mac و . . . رو وارد کنم
3 - این مطلبتون هم که گفتین : 

1. مودم خود را به روتر مودم متصل کرده و سپس آنرا در مود Access point قرار دهید و سپس تنظیمات مربوط به شبکه LAN و شبکه وایرلس را انجام داده تا هم کامپیوتر را از طریق کابل LAN و موبایل را نیز از طریق شبکه وایرلس به اینترنت مجهز کنید
با در نظر گرفتن این مودم ها ممنون میشم بیشتر توضیح بدین

4 - تنظیماتی مثل DHCP و ... که باید بین مودم ها باشند  با در نظر گرفتن این مودم ها ممنون میشم بیشتر توضیح بدین هم نمیدونم چطوری ارتباط بدم
5 - میخوام یه شبکه خانگی درست کنم که خانوادگی هم در منزل و هم بیرون از منزل ازش استفاده کنم ؟

خیلی خیلی معذرت میخوام اذیتتون میکنم 
یه دنیا ممنون
پاسخ

1. در خصوص مورد اول این مودم تا 10 کاربر را می تواند توسط وایرلس پوشش دهد.با تنظیمات و فعال کردن DHCP Server کاربران وایرلس بدون هیچ تنظیماتی و فقط با پیدا کردن نام شبکه وایرلس یا همان SSID به اینترنت متصل خواهند شد.
  2. با توجه به اینکه مودم شما پورت LAN ندارد بایستی از طریق وایرلس به روتر متصل شوید که در سایت آموزش Access Point یا Repeater پاسخ شماست. مطلب را مطالعه کنید متوجه نشدید عنوان کنید.
پاسخ
تنظیمات مودم 3G شما بایستی مطابق شکل های زیر باشد.
  • برای تعیین نام شبکه وایرلس و تنظیمات امنیتی مودم خود مطابق شکل زیر عمل کنید.
[عکس: 1437104341.png]
  • برای فعال کردن DHCP Server مودم نیز مطابق شکل زیر بایستی آنرا فعال کنید.
[عکس: 1437087754.png]
پاسخ
ممنونم بازم ببخشید اگر ناراحتتون کردم 
ان شاالله انجام میدم بعد بهتون خبرشو میدم
Blush Heart Blush
Rolleyes
پاسخ
(16-07-2015، 10:05 AM)ahmadniker نوشته: ممنونم بازم ببخشید اگر ناراحتتون کردم 
ان شاالله انجام میدم بعد بهتون خبرشو میدم
Blush Heart Blush
Rolleyes

مشکلی نیست.انجمن برای همین منظور راه اندازی شده.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان