امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مخفی کردن نام شبکه وایرلس SSID در مودم ADSL
پیشتر در مورد مخفی کردن نام شبکه وایرلس در مودم های ADSL و اکسس پوینت ها در بلاگ آموزش فیلمی ( فیلم آموزش مخفی کردن نام شبکه وایرلس SSID ) در این خصوص ارایه کرده بودیم، که البته مختص به برند Tp-Link هست. اما بعضی از کاربران در مورد نحوه ی مخفی کردن نام شبکه وایرلس در خصوص برندهای مثل D-Link آموزش خواسته بودند که بایستی عرض کنم در تمامی برندها این گزینه موجود می باشد اما خوب ممکن هست که نام این گزینه بصورت های مختلف در برندهای گوناگون ارایه شده باشد.

توجه داشته باشید که این گزینه را بایستی در تنظیمات وایرلس مودم و یا اکسس پوینت جستجو کنید.

SُُُُSID مخفف Service Set Identifier میباشد که بصورت پیش فرض این گزینه مخفی نمی باشد و در صورتیکه بخواهیم یکی از موارد امنیتی در شبکه وایرلس را انجام دهیم مخفی کردن نام شبکه وایرلس خواهد بود.

مثلا در خصوص برند D-Link به شکل زیر توجه کنید برای مخفی کردن نام شبکه وایرلس کافی است که تیک گزینه Hide Wireless Network را بزنید.

و یا در برند Linksys به شکل زیر توجه کنید در تنظیمات وایرلس، بایستی تیک گزینه Wireless SSID Broadcast را جهت مخفی کردن نام شبکه وایرلس بزنید.

پاسخ
البته همانطور که گفتیم یکی از موارد امنیتی مخفی کردن نام شبکه وایرلس می باشد اما یک راه حل مطمن نخواهد بود و بایستی موارد دیگری همچون تعیین رمز عبور برای SSID و یا محدودیت اتصال به شبکه وایرلس از طریق محدودیت MAC Address و... را رعایت نمود.در اصل تمام این اصولی که به آن پرداخته می شود یک مانع برای نفوذگر می باشد و هیچ تضمینی برای عدم نفوذ نمی باشد.

بایستی به این نکته توجه داشته باشیم که هیچ گاه با تعیین موارد امنیتی برای همیشه کار اصولی انجام نداده ایم و بایستی بصورت منظم رمز های عبور و نام شبکه وایرلس و دیگر موارد امنیتی را تغییر داد.

بعنوان مثال چند نرم افزار که در این زمینه نفوذگر برای شناسایی شبکه های مخفی استفاده می کنند را در زیر لیست کرده ایم، این نرم افزارها تمامی شبکه های وایرلس منجمله نام شبکه های مخفی را نمایش خواهند داد.

1- Homedale::Wi-Fi / WLAN Monitor: این نرم افزار قادر به شناسایی شبکه های مخفی و مونیتور کردن و نمایش قدرت سیگنال اکسس پوینت ها،نمایش Vendor کارت شبکه وایرلس،مک آدرس، نوع Encryption،سرعت و کانال ها و... می باشد.

2- inSSIDer : این نرم افزار نیز به همین تریتیب می تواند اطلاعات شبکه های وایرلس را پس از اجرای نرم افزار، شبکه ها را مورد جستجو قرار داده و بصورت خودکار به نمایش در آورد. و همچنین اطلاعات را بر اساس نوع شبکه ( از نوع Adhoc - infrastructure) ، نوع Encryption و... برای نمایش محدود کنید.

در خط فرمان ویندوز (Command Line) نیز می توان از دستور زیر برای نمایش نام شبکه های وایرلس (Wireless Local Area network) استفاده کرد.

کد:
netsh wlan show networks mode=bssid
البته دستور Netsh WLAN فرامین و پارامترهای دیگری دارد که در ادامه سعی خواهیم کرد به آنها بپردازیم.
پاسخ
ممنون دوست عزیز عالی بود
سلام من مودمم تی پی لینک بود فروختم دی لینک خریدم که از شر رمز خواستن های مهمون ها خلاص بشم (از طریق مخفی کردن اس اس ای دی) ولی همونطور که میبینید نمیتونم این کار رو بکنم لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ
مدل مودم همین 2740u هست؟
البته میتونید برای اینکار از مک آدرس هم استفاده که حتی با رمز عبور هم کسی به شبکه وایرلس متصل نشه.
پاسخ
بله مدل همون 2740 هست
میخوام اگه بشه از این روش استفاده کنم ممنون میشم بررسی کنین راهشو یادم بدین ممنون
پاسخ
(30-01-2016، 11:14 PM)turkman نوشته: بله مدل همون 2740 هست
میخوام اگه بشه از این روش استفاده کنم ممنون میشم بررسی کنین راهشو یادم بدین ممنون
گزینه های که در بالا ذکر شده در مورد مخفی کردن نام شبکه وایرلس رو در تنظیمات وایرلس پیدا نکردید؟
بهرحال چشم اجازه بدید مدلش رو پیدا میکنم بررسی میکنم.
پاسخ
من User Manual مدل DSL 2740U نگاه کردم در تنظیمات وایرلس بدنبال گزینه Hide access point بگردید و تیک گزینه را بزنید تا نام شبکه وایرلس مخفی بشه.
یا Advanced>Wireless Settings در قسمت Wireless Network Settings پایین نام شبکه وایرلس SSID بایستی برای مخی کردن تیک رادیویی گزینه Visibility Status روی Invisible قرار دهید.
اگر متوجه نشدید تصویرش رو اضافه کنم.
پاسخ
ممنونتون میشم اگه تصویرش رو هم اظافه کنین
پاسخ
مطابق دستورالعملی که گفتم بایستی برای مخفی کردن SSID بایستی تیک گزینه Visibility Status را بردارید.
البته در سیدی راه انداز مودم نیز میتونی به صفحه 36 مراجعه کنی یا تصویر زیر رو ملاحظه کنید.

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان